Bitcoin poprawia dominację na rynku podczas globalnej wyprzedaży kryptowalut

Rynek walczy, ale Bitcoin jest stabilny.

Praktycznie wszystkie główne kryptowaluty są dziś na minusie po nagłej wyprzedaży na rynku zeszłej nocy

Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut spadła z 346 miliardów dolarów do 339 miliardów dolarów z dnia na dzień, co stanowi średnią stratę 2,1% na kryptowalutę.

Chociaż większość kryptowalut przynosi dziś straty, Bitcoin Superstar radził sobie lepiej niż większość, tracąc zaledwie 1% w ciągu ostatnich 24 godzin, aby spaść do 10610 USD. W wyniku względnej stabilności na spadającym rynku kryptowalut, w ostatnich tygodniach dominacja Bitcoina nieco się poprawiła, z 57,8% do 58,7% w ostatnim miesiącu.

Bitcoin Cash (BCH) i Bitcoin SV (BSV) również osiągnęły lepsze wyniki niż rynek, tracąc odpowiednio 0,6% i 2% w ciągu ostatniego dnia. Polkadot (DOT) i Chainlink (LINK) to obecnie najgorsze firmy wśród dziesięciu najlepszych kryptowalut, które od wczoraj straciły 6,4%.

DOT kosztuje obecnie 3,81 USD, najniższą wartość od końca sierpnia, a od 1 września wykazuje tendencję spadkową – od tego czasu straciła 43,9%

Po tej ostatniej akcji cenowej 9 z 10 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej ma straty w stosunku do BTC, przy czym Polkadot spadł najbardziej w ostatnim tygodniu, podczas gdy Chainlink spadł najbardziej w ostatnim miesiącu.

Niedawna spadkowa akcja cenowa nastąpiła zaledwie kilka minut po tym, jak prezydent USA Donald Trump zniweczył nadzieje na kolejny ratunek rynkowy – odrzucając wniosek kongresmenki Nancy Pelosi o ustawę stymulacyjną o wartości 2,4 biliona dolarów, mającą na celu przywrócenie płynności z powrotem do borykającej się z trudnościami gospodarki USA. Wydaje się również, że wywołało to paniczną wyprzedaż na giełdzie, w wyniku której większość głównych indeksów giełdowych w USA spadła wkrótce po opublikowaniu tweeta.

Dieser Beitrag wurde unter Bitcoin veröffentlicht. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.