Fr. Sep 22nd, 2023

Rynek walczy, ale Bitcoin jest stabilny.

Praktycznie wszystkie główne kryptowaluty są dziś na minusie po nagłej wyprzedaży na rynku zeszłej nocy

Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut spadła z 346 miliardów dolarów do 339 miliardów dolarów z dnia na dzień, co stanowi średnią stratę 2,1% na kryptowalutę.

Chociaż większość kryptowalut przynosi dziś straty, Bitcoin Superstar radził sobie lepiej niż większość, tracąc zaledwie 1% w ciągu ostatnich 24 godzin, aby spaść do 10610 USD. W wyniku względnej stabilności na spadającym rynku kryptowalut, w ostatnich tygodniach dominacja Bitcoina nieco się poprawiła, z 57,8% do 58,7% w ostatnim miesiącu.

Bitcoin Cash (BCH) i Bitcoin SV (BSV) również osiągnęły lepsze wyniki niż rynek, tracąc odpowiednio 0,6% i 2% w ciągu ostatniego dnia. Polkadot (DOT) i Chainlink (LINK) to obecnie najgorsze firmy wśród dziesięciu najlepszych kryptowalut, które od wczoraj straciły 6,4%.

DOT kosztuje obecnie 3,81 USD, najniższą wartość od końca sierpnia, a od 1 września wykazuje tendencję spadkową – od tego czasu straciła 43,9%

Po tej ostatniej akcji cenowej 9 z 10 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej ma straty w stosunku do BTC, przy czym Polkadot spadł najbardziej w ostatnim tygodniu, podczas gdy Chainlink spadł najbardziej w ostatnim miesiącu.

Niedawna spadkowa akcja cenowa nastąpiła zaledwie kilka minut po tym, jak prezydent USA Donald Trump zniweczył nadzieje na kolejny ratunek rynkowy – odrzucając wniosek kongresmenki Nancy Pelosi o ustawę stymulacyjną o wartości 2,4 biliona dolarów, mającą na celu przywrócenie płynności z powrotem do borykającej się z trudnościami gospodarki USA. Wydaje się również, że wywołało to paniczną wyprzedaż na giełdzie, w wyniku której większość głównych indeksów giełdowych w USA spadła wkrótce po opublikowaniu tweeta.

Von admin